Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt asigurata deși am încetat munca acum 9 luni. ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt asigurata deși am încetat munca acum 9 luni. Cum ?

Mai vreau sa adaug ca apar ca și salariata. Cunoștințe dea mele îmi spun ca motivul ar fi Planul Metal de la Revolut, plătesc pe an 590lei dar eu știu ca sunt asigurata doar în alta tara și aia doar dacă plec în vreun concediu. Nu scrie nici unde ca ași fi asigurata în tara mea. Nu înțeleg...

Adina860 a scris:

Sunt asigurata deși am încetat munca acum 9 luni. Cum ?