avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt asigurata deși am încetat munca acum 9 luni. ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt asigurata deși am încetat munca acum 9 luni. Cum ?

Sunt asigurata deși am încetat munca acum 9 luni. Cum ?
Cel mai recent răspuns: Adina860 , utilizator 02:28, 21 Iulie 2024
Mai vreau sa adaug ca apar ca și salariata. Cunoștințe dea mele îmi spun ca motivul ar fi Planul Metal de la Revolut, plătesc pe an 590lei dar eu știu ca sunt asigurata doar în alta tara și aia doar dacă plec în vreun concediu. Nu scrie nici unde ca ași fi asigurata în tara mea. Nu înțeleg...

Adina860 a scris:

Sunt asigurata deși am încetat munca acum 9 luni. Cum ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce ma sfatuiti? flower_eu_ele flower_eu_ele Vreau sa imi schimb locul de munca, si vreau sa stiu prin ce modalitate sa solicit desfacerea vechiului contract de munca. Eu asi dorii trasfer sau lichidare ... (vezi toată discuția)
Vreau să plec de la locul de muncă mefebydesign mefebydesign Buna ziua! Doresc să plec de la actualul loc de muncă, deoarece nu m-am integrat în colectiv. Munca nu îmi este apreciată, ba chiar batjocorită. Nu am ... (vezi toată discuția)
Cerere de demisie eoliviana eoliviana buna ziua. tocmai mi-am depus demisia la firma in care lucrez si ideea este ca eu nu mi-am luat nicio zi de concediu si acum as vrea sa stiu dc aceste zile ... (vezi toată discuția)