avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cine ma poate ajuta va rog cu calculul consumului de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cine ma poate ajuta va rog cu calculul consumului de apa după ...

Cine ma poate ajuta va rog cu calculul consumului de apa după apometre? La 3 persoana fără căldură la 2 camere acum pe luna iunie mi a venit de plata 400 lei.Mi se pare prea mult și ca ceva nu este în regula.Las aici comparație la consum luna mai și luna iunie după apometre. Luna Mai: bucătărie apa calda:00294 apa rece:00244 Baie apa calda :00566 apa rece 00859. Luna iunie: bucătărie apa calda:00295 apa rece 00246. Baie: apa calda 00572 apa rece 00870. Pentru acest consum mi se pare mult 400 fără căldură.Ma poate lămuri cineva va rog mult ? În lunile de iarna mi a venit 700 lei...

Alte discuții în legătură

Cum pot sa stiu exact cat am de plata pe luna respectiva la apa calda-calcul matematic CYBORG CYBORG Buna ziua! Va rog frumos sa-mi spuneti si mie in detaliu cum pot sa-mi calculez cu pixul pe hartie(deci matematic,exact) cat avem de plata(suntem doua ... (vezi toată discuția)
219 mc apa incalzire la 2 camere!? Horatiu2011 Horatiu2011 Buna Ziua!!Poate cineva sa-mi dea un sfat,ce ar trebui sa fac in cazul in care pe lista cheltuielilor de bloc mi-au aparut 219 mc de apa folosita la incalzirea ... (vezi toată discuția)
Calcul intretinere si penalitati intarziere unique636 unique636 Buna ziua Locuiesc cu chirie si am restanta la intretinere pe mai multe luni dar am achitat o parte destul de semnificativa. Intrebarile mele sunt: 1. ... (vezi toată discuția)