Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua,am un băiețel de 12 ani ,poate călători ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua,am un băiețel de 12 ani ,poate călători singur ...

Bună ziua,am un băiețel de 12 ani ,poate călători singur cu avionul din București de la mama lui in Germania la tatăl său în vizită? Suntem divorțați ! De ce acte ar avea nevoie băiatul sa poată merge singur cu avionul iar taicasu sa îl aștepte in aeroportuldun Germania?!
Mulțumesc anticipat!
Are nevoie de acordul ambilor parinti și de un însoțitor, intrebati la compania de zbor daca oferă acest serviciu