avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 690 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna ziua am si eu o nelamurire posed un fluturas de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna ziua am si eu o nelamurire posed un fluturas de salariu ...

buna ziua
am si eu o nelamurire
posed un fluturas de salariu din martie 2000, unde e scris:
salar brut 5377420
peste norma 18 (ore) 399659
premii 2235238
pensie 132331 si altele
doresc sa stiu daca pentru orele suplimentare si premii s-au platit contributii la asigurarile de stat? in acea perioada nu exista cass
cei de la institutie spun ca nu s-a platit cass si refuza sa mi le puna in adeverinta
multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:17, 22 Iulie 2024
Nu reiese ca s-a platit c.a.s. ...
nu vad raspunsul
Nu reiese ca s-a platit c.a.s. ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, as vrea sa stiu daca pentru orele suplimentare efectuate ... bosanceanugheorghe bosanceanugheorghe Buna ziua, As vrea sa stiu daca pentru orele suplimentare efectuate in perioada 1977-2000 s-a retinut contributia pentru asigurari sociale de stat. Am depus ... (vezi toată discuția)
Asigurarile de sanatate sammy44 sammy44 Buna ziua. Pt cineva care lucreaza cu un contract de 2 ore/zi si care nu are platit nimic la asigurari pana acum, se pot plati doar asigurarile de sanatate? Nu ... (vezi toată discuția)
Contestatie in instanta a deciziei de pensionare victormac victormac Buna ziua, Pentru perioada 16.11.1992-30.04.2001 am depus la dosarul de pensionare adeverinte din care reiese ca in mai multe perioade am obtinut venituri mai ... (vezi toată discuția)