avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua ! Vreau sa imi iau un atv 125cc Si vroiam sa ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua ! Vreau sa imi iau un atv 125cc Si vroiam sa va intreb ...

Buna ziua ! Vreau sa imi iau un atv 125cc
Si vroiam sa va intreb daca ii pun nr galbene de la primarie imi trebuie permis ca sa l conduc si am 16 ani

Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 08:33, 22 Iulie 2024
Daca puneti numere, de orice fel, si vreti sa circulati cu ATV-ul, va trebuie permis. Numerele de orice fel, atasate la orice vehicul permit circulatia pe drumurile publice.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este sau nu obligatorie casca? Adrian Copil Adrian Copil La un ATV (pe certificat scrie motociclu) cu capacitate cilindrica 300 cc, inmatriculat, pentru care este necesar permis categoria "B", este sau nu obligatorie ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare tractor rutier angelmic angelmic Cu respect ii salut pe toti cei care vor reusi sa ma lamureasca intr-o problema destul de complicata, zic eu! Voi cauta sa fiu cat mai scurt! Pe ... (vezi toată discuția)
Conducerea atv-ului valsib valsib Buna ziua, as dori sa stiu daca ai voie sa conduci ATV-ul pe toate categoriile de drumuri in Romania ? Si ce fel de permis iti trebuie, am cautat mult in ... (vezi toată discuția)