avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua ! Daca am pensie pe caz de boala , pot avea ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua ! Daca am pensie pe caz de boala , pot avea firma ? ...

Buna ziua ! Daca am pensie pe caz de boala , pot avea firma ? Mă afectează cumva la pensie ?Pot fi administrator ,asociat? Care sunt condițiile ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:17, 22 Iulie 2024
Da, puteti sa va infiintati o societatea comerciala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu postnatal - administrator firma oana_oani oana_oani buna ziua. ma confrunt cu urmatoarea problema si as dori o lamurire. sunt in concediu postnatal si as dori sa infiintez o societate comerciala. acest lucru imi ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa ies dintr-o firma in care sunt asociat? popescuvas popescuvas Buna ziua! Am o dilema si sper sa ma puteti ajuta. Sunt asociat intr-un Srl cu 35% din actiuni, societate care are 3 asociati ( eu cu 35%, al 2-lea cu 10% si ... (vezi toată discuția)
Pot sa infiintez firma daca sunt in ccc Fl0r3ntina Fl0r3ntina buna ziua, doresc sa infiintez firma si sa fiu asociat unic (intreprinzator debutant), sunt in concediu de crestere al copilului.imi afecteaza indemnizatia ... (vezi toată discuția)