Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna ziua sora mea (25 ani) vrea sa faca pensie de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna ziua sora mea (25 ani) vrea sa faca pensie de invaliditate ...

buna ziua sora mea (25 ani) vrea sa faca pensie de invaliditate ia tratament si are 2 ani stagiu de cotizare, are sanse sa o ia?
Dacă are vre-o șansă vor aprecia doctorii specialiști și apoi va decide COMISIA de expertiză medicală a capacității de muncă.
Depinde ce boală are, în ce stadiu e afecțiunea, și dacă are pierdută capacitatea de muncă în totalitate, sau măcar pe jumătate.
Dapix, utilizator