Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... modificare dobanda credit IFN
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

modificare dobanda credit IFN

Bună ziua. Imi spune-ti vă rog răspunsul la următoarea problemă: am credit la un IFN. Dacă s-a dat legea că nu e voie să fie costul total al creditului mai mare decât dublul creditului , trebuie să fac cerere la IFN să modifice dobânda conform noii legi sau o fac ei din oficiu? Mulțumesc pentru raspuns.
cammelia27, utilizator