avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Include sporuri nepermanente la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Include sporuri nepermanente la pensie

Buna ziua,
M-am pensionat in anul 2020, an in care am depus toate documentele inclusiv cele referitoare la sporurile permanente si cele NEPERMANENTE. La "mica recalculare", cea de dupa 1 septembrie 2024, introducerea la pensie a sporurilor NEPERMANENTE se face automat SAU TREBUIE SA SOLICIT PE BAZA UNEI CERERI?
Va multumesc .
Cel mai recent răspuns: Rosca Marian , utilizator 15:24, 23 Iulie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca adeverintele sunt in legalitate si sunt recunoscute de casa locala, atunci ele vor intra in recalculare din oficiu.
Multumesc mult, domnule Carp.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Informatii decizie pensionare Rosca Marian Rosca Marian Buna ziua, Daca m-am pensionat in 2020 si am depus situatia tuturor sporurilor (INCLUSIV CELE NEPERMANTE; adeverintele datand din 2017): - mai trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, doresc sa va supun atentiei urmatoarea problema:a ... b26ddg b26ddg Buna ziua, Doresc sa va supun atentiei urmatoarea problema:a Saptamana viitoare pot sa.mi depun dosarul pt pensie la limita de varsta (cu reducerea varstei ... (vezi toată discuția)
Buna ziua am depistat in fisa de calcul grave erori in calculul ... stefan7002 stefan7002 Buna ziua Am depistat in fisa de calcul grave erori in calculul punctajelor lunare/anuale in perioada 2001-2007 (Casad epensii a limitat venitul lunar brut la ... (vezi toată discuția)