Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Include sporuri nepermanente la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Include sporuri nepermanente la pensie

Buna ziua,
M-am pensionat in anul 2020, an in care am depus toate documentele inclusiv cele referitoare la sporurile permanente si cele NEPERMANENTE. La "mica recalculare", cea de dupa 1 septembrie 2024, introducerea la pensie a sporurilor NEPERMANENTE se face automat SAU TREBUIE SA SOLICIT PE BAZA UNEI CERERI?
Va multumesc .
Daca adeverintele sunt in legalitate si sunt recunoscute de casa locala, atunci ele vor intra in recalculare din oficiu.
Multumesc mult, domnule Carp.