avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Probleme cu un vecin
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Probleme cu un vecin

Am un vecin care are doi pomi lipiți de casa mea. Din cauza lor au apărut fisuri în peretele casei. Respectivul nu locuiește în acel imobil. Ce pot face să-l determin să scoată pomii lipiți de casă mea?

Alte discuții în legătură

Gard la limita de proprietate adinal adinal Buna ziua!. Sunt proprietar al unei constructii ce se afla la limita de proprietate. Acum cativa ani vecinul meu a ridicat un gard de beton pe care l-a lipit ... (vezi toată discuția)
Relatii cu cladiri alipite aldorin aldorin Buna ziua, am o casa in Bucuresti ce este lipita - calcan cu o alta cladire al carui proprietar si-a \\"reconstruit \\" casa de la fundatie, a supraetajat-o, ... (vezi toată discuția)
O constructie improvizata la vecini imi deterioreaza peretele casei. CristinaCIC CristinaCIC Buna ziua In spatele casei mele, vecinii au o baraca veche, lipita de peretele casei mele. In urma zapezilor si a ploilor peretele casei mele este ud, ca si ... (vezi toată discuția)