Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, eu si sotia mea detinem amandoi cate o cota ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, eu si sotia mea detinem amandoi cate o cota de 50% ...

Buna ziua, eu si sotia mea detinem amandoi cate o cota de 50% din apartament, putem vinde fiecare cota lui de 50% aceluiasi viitor cumparator al apartamentului ?
vindeti impreuna, veti fi 2 vanzatori si un cumparator.
daca nu vindeti in acelasi timp, puteti vinde fiecare cota sa. Asta numai daca aveti cote determinate, asa cum ziceti.
Daca sunttei proprietari in devalmasie, vindeti impreuna.
gi-jane2, moderator