avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua ,de ceva timp sunt discutii intre mine si ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua ,de ceva timp sunt discutii intre mine si sotie ,din ...

Buna ziua ,de ceva timp sunt discutii intre mine si sotie ,din cate am inteles sotia ar fi intentat proces de divort ,pana acum nu ma primit nici o instiintare ,avem un apartament cumparat impreuna ,pot sa i cumpar partea inainte de divort,sa o despagubesc ?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 08:55, 24 Iulie 2024
puteti sa faceti partaj si in timpul casatoriei, da.
Dar cum divortul nu dureaza mult, puteti is dupa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj apartament 40% inainte de casatorie+credit ipotecar dragomirmihai87 dragomirmihai87 Buna ziua, In momentul de fata ma aflu in divort cu sotia si am un copil minor,noi fiind despartiti in fapt de prin octombrie.Suntem casatoriti din ... (vezi toată discuția)
Contract vanzare-cumparare dan bujoreanu dan bujoreanu Se poate rezilia un contract de vanzare-cumparare de imobil facut intre parintii mei si intre mine si fosta sotie, neavand nicio clauza? Sunt divortat de ... (vezi toată discuția)
Intrebari divort ContSters54175 ContSters54175 Buna ziua, sunt in pragul unui divort de sotia mea si am cateva intrebari. Dar mai intai sa va expun situatia mea. Avem o fetita de 1 an si 9 luni si locuim ... (vezi toată discuția)