Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,as avea o intrebare la dumneavoastra. Sunt ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,as avea o intrebare la dumneavoastra. Sunt asistent ...

Buna ziua,as avea o intrebare la dumneavoastra.
Sunt asistent medical la serviciul de ambulanta si m-ar interesa cate ore de garda, sau ore suplimentare pot efectua intr-o luna, in afara orelor legale de lucru.
Durata maxima legala a timpului de munca nu poate depasi 48 de ore pe saptamana, inclusiv orele suplimentare. ... adica, 8 ore suplim/sapt