Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua! Unde trebuie sa merg si ce pot face pt o ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua! Unde trebuie sa merg si ce pot face pt o rectificare ...

Buna ziua!
Unde trebuie sa merg si ce pot face pt o rectificare in certificatul de nastere?
Dupa 57 de ani s-a descoperit ca numele tatalui este scris gresit: Ioan in loc de Ion.
Multumesc anticipat pt raspuns!
Va adresati Serviciului de Stare Civila care a emis acel document.