Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Am o întrebare, dacă ma puteți ajuta. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Am o întrebare, dacă ma puteți ajuta. Dacă am ...

Bună ziua!
Am o întrebare, dacă ma puteți ajuta.
Dacă am primit în locuință o persoana, nu am făcut contract de închiriere, nu are mutație la această adresă, nu plătește chirie, nu plătește utilități, ma ajuta doar la treburi în gospodărie, dar în ultimul an consuma alcool zilnic, face murdar, face stricăciuni,creează conflicte și refuza sa plece, cum trebuie sa procedez ca să evacueze spațiul? Menționez că nu îmi este rudă și dețin proprietatea locuinței. Mulțumesc!
ccrys29, utilizator
Varianta legala 100% este sa o evacuați prin procedura speciala a evacuării obținându-se hotărâre judecătorească.Politia nu are competente sa va ajute în aceasta problema asa ca instanta ar fi singura varianta.
daca devine violent chemati politia si solicitati un ordin de protectie provizoriu. il vor evacua din casa, si mai departe va descurcati dvs sa va schimbati incuietorile
Bună ziua,
Prin procedura evacuării.

Apelați la un avocat, de oriunde din țară, să va îndrume corespunzător.

Succes,