Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am găsit recent o informație pe internet: facultatea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am găsit recent o informație pe internet: facultatea și masterul ...

Am găsit recent o informație pe internet: facultatea și masterul sunt vechime în muncă. E adevărat? Un tânăr absolvent care se angajează are deja vechime în muncă perioada facultății? Deci pornește de la 4 sau 6 ani vechime cât a durat facultatea?
Studiile superioare nu se considera vechime in munca imediat dupa absolvirea acestora. Acestea vor fi luate in vedere la stabilirea stagiului de cotizare in momentul pensionarii.