Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul concediu de maternitate daca ultimele 6 luni au ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul concediu de maternitate daca ultimele 6 luni au fost de CIC

Buna ziua,

Daca sunt in concediu de creștere copil și în ianuarie 2025 ar trebui sa revin la birou, însă în martie nasc al doilea copil, am înțeles că pot intra direct in concediu prenatal. Întrebarea mea este: cum se calculează cuantumul concediului de maternitate pt cele 126 de zile, 85% din media veniturilor brute a ultimelor 6 luni care este? Că ultimele 6 luni au fost de CCC. Iar al doilea CCC in care voi intra după cele 126 de zile, ce cuantum va avea?
Mulțumesc.
Geoflor, utilizator