Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cumnatul meu s-a certat cu fiul sau, ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cumnatul meu s-a certat cu fiul sau, ...

Buna seara,am mare nevoie de lămuriri.cumnatul meu s_a certat cu fiul sau,ei locuind în aceeași casa.cumnatul s_a ales cu interdicția de a întra în propria locuinta(locuință fiind pe numele lui)și cu brățară la picior ,nu are voie 3 luni sa se aproprie de locuință.el are în casa acte,haine,medicamente,cum poate întra în locuință pentru a-și lua cele necesare?multumesc frumos
Buna ziua!
Sa ceara sprijinul politiei.Sincer,eu nu am auzit pana acum ca cineva sa aiba interdictie de a intra in propria locuinta.Daca fiul este major si nu urmeaza cursurile unei facultati ca sa fie intretinut de parinti,cumnatul dvs. il poate da afara din casa.