avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 957 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Am revenit din concediul de crestere a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Am revenit din concediul de crestere a copilului la ...

Buna ziua. Am revenit din concediul de crestere a copilului la 1.06.2024. Imi puteti spune care este numarul de zile de concediu de odihna la care am dreptul pentru 2024? Am dreptul la nr intreg de zile de CO pt 2024 sau este direct proportional cu nr de zile lucrate in 2024?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:06, 26 Iulie 2024
Este direct proportional cu numarul de zile lucrate in 2024.
Este direct proportional cu numarul de zile lucrate in 2024.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna dupa terminarea ccc mariabokor mariabokor Buna ziua, as dori sa aflu raspuns la urmatoarea problema: Am revenit la serviciu pe data de 21 mai 2012, dupa 2 ani de suspendare a CIM in favoarea ... (vezi toată discuția)
Concediu odihna dupa concediu crestere copil???? Monica H. Monica H. o persoana venita din concediu de crestere copil poate beneficia de concediu de odihna pt perioada lucrata???? (vezi toată discuția)
Concediu de odihna mitrache_v mitrache_v Buna ziua! am si eu urmatoarea situatie. am la firma o persoana care a revenit din concediul pentru cresterea copilului pana la varsta de 2 ani in luma mai ... (vezi toată discuția)