Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua ? Este normal sa ni se ceara cartea de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua ? Este normal sa ni se ceara cartea de identitate intr-o ...

Buna ziua ? Este normal sa ni se ceara cartea de identitate intr-o institutie publica in vederea emiterii unei facturi pentru un anumit serviciu prestat , cu motivarea ca altfel nu permite sistemul transmiterea declaratiilor catre ANAF ?
Altfel spus : cine are dreptul sa ne solicite buletinul , ca nu se mai intelege nimic , nici cu GDPR-ul , nici cu nimic ..
Multumesc !
Buna ziua

Va rugam sa adresati aceasta intrebare decidentilor politici care au implementat e-factura si ceea ce urmeaza...

In speta:
- dl. prim-ministru Marcel Ciolacu -absolvent de BAC la 30 de ani
- dl ministru de finante Marcel Bolos - preot