avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti cat este salariul net ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti cat este salariul net minim obligatoriu ...

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti cat este salariul net minim obligatoriu calculat pe ora de munca, fara nici un fel de sporuri incluse, cu incepere din 01.07.2024. Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:53, 27 Iulie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
HG nr. 598/2024 pentru stabilirea salariului de bază minim brut pe țară garantat în plată
art. 1
Începând cu data de 1 iulie 2024, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată, prevăzut la art. 164 alin. (1) din Legea nr. 53/2003 - Codul muncii, republicată, cu modificările și completările ulterioare, se stabilește în bani, fără a include indemnizații, sporuri și alte adaosuri, la suma de 3.700 lei lunar, pentru un program normal de lucru în medie de 168,000 ore pe lună, reprezentând 22,024 lei/oră.
....
Ultima modificare: Sâmbătă, 27 Iulie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, va rog sa imi spuneti daca o societate cu angajati ... Camelia53 Camelia53 buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca o societate cu angajati de peste 24 luni, dar care nu au avut salariul minim pana acum ,pot sa aiba incepand de la ... (vezi toată discuția)
salariu minim net la 1 iulie 2024 NNicole NNicole Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema. Salariul minim brut garantat in plata la 1 iulie 2024 va fi de 3.700 lei, netul minim aferent ... (vezi toată discuția)