Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! Ieri am avut aceasta pronuntare din partea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! Ieri am avut aceasta pronuntare din partea tribunalului ...

Buna ziua!
Ieri am avut aceasta pronuntare din partea tribunalului si as vrea sa stiu daca am avut castig de cauza si daca imi pot pastra permisul.
Multumesc!
Acesta este raspunsul tribunalului:
Solutia pe scurt: Admite apelul. Schimbă în tot sentinţa apelată în sensul că: Admite plângerea contravenţională. Anulează procesul verbal de contravenţie contestat. Definitiva. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei în data de 26.07.2024
Document: Hotarâre 692/2024 26.07.2024
A fost admisa cererea dv de apel, scrie clar: s-a anulat PV. In PV era mentionata sanctiunea retinerii permisului, acesta nu mai produce efecte, deci nu vi se mai ia permisul. Da, ati castigat.