Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzare cu masina personala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzare cu masina personala

buna ziua,am o intrebare,
vreau sa ies cu masina personala pe sate,catune acolo unde nu prea sunt magazine sa vand lucruri necesare pt casa ( dero,solutii,etc )
de ce am nevoie?

Multumesc
george-neagu, moderator
Trebuie să vă înregistrați activitatea (ex: II sau SRL). La înregistrare să va autorizați pe un CAEN care va permite să comercializați bunuri in regim ambulant.

Pt deducerea cheltuielilor legate de folosirea mașinii personale în interesul afacerii vă puteți face un comodat.

Pt. comercializare către persoane fizice vă trebuie casa de marcat.