avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzare cu masina personala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzare cu masina personala

buna ziua,am o intrebare,
vreau sa ies cu masina personala pe sate,catune acolo unde nu prea sunt magazine sa vand lucruri necesare pt casa ( dero,solutii,etc )
de ce am nevoie?

Multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 27 Iulie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: ILIE ANDRIES , Contabil 17:29, 27 Iulie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie să vă înregistrați activitatea (ex: II sau SRL). La înregistrare să va autorizați pe un CAEN care va permite să comercializați bunuri in regim ambulant.

Pt deducerea cheltuielilor legate de folosirea mașinii personale în interesul afacerii vă puteți face un comodat.

Pt. comercializare către persoane fizice vă trebuie casa de marcat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa de marcat mobila andreeadumitrascu24 andreeadumitrascu24 Buna ziua, as avea si eu cateva intrebari cu privire la functionarea cu casa de marcat, si anume: daca sediul este in Ploiesti, iar punctul de lucru nu este ... (vezi toată discuția)
Infiintare patiserie Bogdan2525 Bogdan2525 Buna ziua, Va rog daca ma puteti ajuta. Vreau sa deschid o mini patiserie/brutarie/kurtosch kolac ce ar fi mai indicat srl sau pfi? Desfasurarea o sa fie ... (vezi toată discuția)
As dori sa înființez o firma (Întreprindere individuală) MeDaRa MeDaRa Buna ziua, As dori sa înființez o firma (Întreprindere Individuală) pentru a: -oferi spre închiriere aranjamente pentru nunta (ornamente florale, ... (vezi toată discuția)