avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua. In data de 23/04/24 am avut un accident de ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua. In data de 23/04/24 am avut un accident de muncă ...

Buna ziua. In data de 23/04/24 am avut un accident de muncă în care am rămas fără splină și rinichi. ITM ul m a considerat vinovat pe mine, iar firma de bună credință mi a oferit despăgubire pentru cele întâmplate
In data de 23/07/24 am inceput munca, și am înțeles că trebuie să primesc o anexă FIAM precum. Că am inceput munca, și să pot solicita despăgubiri și de la casa de pensii.
Acum va întreb oare. In cat timp se eliberează anexa FIAM, și din auzite, am înțeles că ITM ul la întoarcerea la munca îmi poate acorda amenzi. Cum și din ce cauza ?!

Alte discuții în legătură

Accident de munca,pensionar si angajat cu cim,norma intreaga. ContSters466470 ContSters466470 Buna dimineata, Tatal meu,ieri in data de 24 martie 2018 la ora 05,45 minute a suferit un accident de munca la lucrul, fiind in schimbul 3, de noapte de la ora ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, În 10.03.2022 am avut accident în incinta societății ... PN74 PN74 Bună ziua, În 10.03.2022 am avut accident în incinta societății unde lucrez,m-am ales cu fractura cu luxație de glezna bimaleolara,operata si cu ghips de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. sunt urmarea unui accident de muncă,din care a rezultat ... Sorin19898 Sorin19898 Buna ziua. Sunt urmarea unui accident de muncă,din care a rezultat că am rămas fără splină coaste rupte și rinichiul stâng scos. De prin auzite am ... (vezi toată discuția)