Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua am fost condamnat definitiv în anul 2018 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua am fost condamnat definitiv în anul 2018 luna iulie ...

Bună ziua am fost condamnat definitiv în anul 2018 luna iulie la 2 ani și 11 luni cu suspendare și 2 ani de încercare,în anul 2020 luna decembrie mi s a deschis un dosar penal care a fost clasat tocmai în anul 2024 luna iulie ,întrebarea este dacă cazierul se mai poate șterge din oficiu sau trebuie instanta ?
Buna ziua, daca sunt indeplinite conditiile reabilitării faceti demersuri la Politie pentru stergerea cazierului daca va incadrati la reabilitare de drept sau la instanta pentru cea judecatoreasca.
Madalina Pascu, Avocat
Buna ziua am și eu o problema in data de 05.02 2024 am FC un împrumut de la un IFN in valoare de 700 lei cu tot cu dobândă 1120 lei . Am platit prin reeșalonare toata suma iar ei îmi cer încă 938 lei.As dori sa îmi spuneți ce pot sa fac in situația asta efectiv mă suna in fiecare zi deja e hartuire oare nu as putea sa apelez la ANPC . Va rog frumos sa îmi dați un sfat .Va mulțumesc anticipat.