Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ma refer ca deciziile curtii sa fie respectate conform ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ma refer ca deciziile curtii sa fie respectate conform constitutiei ...

Ma refer ca deciziile curtii sa fie respectate conform constitutiei adica decizia 18 / 2015 legalizata si de casa de pensie Pitesti.
Decizia respectiva nu este obligatorie pentru Casa de Pensii ... Dezlegarea dată problemelor de drept judecate este obligatorie pentru instanțe de la data publicării deciziei în Monitorul Oficial al României, Partea I, se prevedea in C.proc.civ. atunci.

Din 21.12.2018 , textul de lege a fost schimbat , iar legea nu produce efecte retroactive, iar dvs ati pierdut procesul cu Casa de Pensii.