Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua În primul și al treilea weekend de vineri ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua În primul și al treilea weekend de vineri ora 18 ...

Bună ziua
În primul și al treilea weekend de vineri ora 18 pana duminica 18. Dacă prima săptămână cade pe data de 1 si este sâmbăta .
Copilul îl pot lua doar săptămână și duminică ?
Asta depinde daca ati definit care este weekendul intai. Daca nu ati definit, interpretarea de bun simt este ca luati copilul in primul weekend care include ziua de vineri. Adica, in exemplul dat de dv., ar trebui luat copilulu in data de 7 ca fiind primul weekend.
De asemenea, nu confundati saptamana cu weekendul.
Liliana Gradinaru, Avocat