avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire contract Buna ziua! Contractul de munca ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire contract Buna ziua! Contractul de munca este suspendat ...

Prelungire contract
Buna ziua!
Contractul de munca este suspendat până pe data de 31.08.2024 pentru concediu creștere copil.
Tot la aceeași dată este semnat și contractul de muncă deoarece a fost semnat pentru perioada determinată.
Întrebarea este dacă în caz de prelungire sunt eligibil și eu pentru a semna?
Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:31, 28 Iulie 2024
Da, puteti semna prelungirea c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare cim determinat in ccc Aida1989 Aida1989 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns in ceea ce priveste o situatie legata de un contract de munca pe perioada determinata. In iunie 2018 am ... (vezi toată discuția)
Nelamurire cris25t cris25t Buna ziua! Sunt angajata unei institutii din 1 oct 2007 pe perioada determinata pana in 2009,apoi am semnat un alt act aditional de pe 1 oct 2009 pana 1 oct ... (vezi toată discuția)
Prelungire contract de munca cristtina_r cristtina_r Buna ziua, m-am angajat printr-un interviu intr-o multinationala in baza unui contract de munca pe perioada determinata de 3 luni urmand a se prelungi pe 6 ... (vezi toată discuția)