Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna! Conteaza unde se incheie un cintract de vanzare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna! Conteaza unde se incheie un cintract de vanzare a unei ...

Buna! Conteaza unde se incheie un cintract de vanzare a unei mosteniri? Adica trebuie incheiata la un notar din circumscriptia locului mostenirii sau nu conteaza?
Bunul mostenit il puteti vinde oriunde.
Si daca vrea sa si faca testament pt mostenirea respectica e la fel, nu?

gi-jane2 a scris:

Bunul mostenit il puteti vinde oriunde.

Testament poate face la orice notar.