Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dacă părinții îmi dau un teren cu act de vânzare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dacă părinții îmi dau un teren cu act de vânzare cumpărare ...

Dacă părinții îmi dau un teren cu act de vânzare cumpărare cu timpul fratele meu poate contesta asta?
După decesul părinților, fratele poate ataca actul ca fiind donatie deghizata și dacă donatia ii încalcă rezerva succesorala.
Dacă puteți dovedi ca ati platit imobilul, nu va avea succes.