Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Eu si sotul meu ne am separat de doi ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Eu si sotul meu ne am separat de doi ani,dar inca ...

Buna ziua!
Eu si sotul meu ne am separat de doi ani,dar inca nu am divortat.
Avem un apartament achizitionat in timpul casatoriei (prima casa) in care am ramas eu.
Sotul m a asigurat verbal ca acel apartament va ramane al meu,ca nu are nici o pretentie.
Care este procedura legala pentru a ma asigura de acest lucru.
Multumesc pentru eventualele raspunsuri.
Partaj la notar cu acordul băncii și fondului de garantare. Trebuie sa puteti prelua singura creditul.
gi-jane2, moderator