Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua,am o întrebare am putea merge cu fostul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua,am o întrebare am putea merge cu fostul soț și cu ...

Buna ziua,am o întrebare am putea merge cu fostul soț și cu actualul soț la notar pentru a face o hârtie sa mergem sa recunoască actualul soț copilul iar fostul soț sa recunoască că nu e copilul lui deși e pe numele lui pt că eram în prag de divorț când sa.nascut...am.zis asta pt că fostul soț pleacă ia afara și nu mai vine doar peste 5ani
Sau ce avem de făcut???va rog sa mă îndrumați
NU Doar actiune de tagada paternitatii in instanta.
Și pentru tagadă in instanță am putea merge sa fie el.prezent la prima înfățișare se termina repede?
Posibil mai repede, da, insa mai bine vorbiti cu un avocat, caci dosarul va dura mult, oricat de repede rezolvati cu cei doi... pana la prima infatisare mai sunt cateva luni, poate pregatiti bine dosarul.