Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bună seara, As dori sa știu dacă se mai percep ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bună seara, As dori sa știu dacă se mai percep penalizări ...

Bună seara,
As dori sa știu dacă se mai percep penalizări în cazul în care renunti la abonamentul de telefonie mobila înainte de expirarea contractului.
Parca s au emis niște hotărâri ca nu se mai aplica penalizări.Daca este asa,va rog mult sa mi spuneti care este baza legala.
Va mulțumesc anticipat,
Sanda Nicolaescu
Cand ati semnat contractul ati primit ceva aparatura/telefon la pret redus sau chiar gratuit'?
Dapix, utilizator
Nu
Daca n-ati primit aparatura gratis, nu aveti ce sa platiti.