avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1063 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bună seara, As dori sa știu dacă se mai percep ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bună seara, As dori sa știu dacă se mai percep penalizări ...

Bună seara,
As dori sa știu dacă se mai percep penalizări în cazul în care renunti la abonamentul de telefonie mobila înainte de expirarea contractului.
Parca s au emis niște hotărâri ca nu se mai aplica penalizări.Daca este asa,va rog mult sa mi spuneti care este baza legala.
Va mulțumesc anticipat,
Sanda Nicolaescu
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 19:19, 30 Iulie 2024
Cand ati semnat contractul ati primit ceva aparatura/telefon la pret redus sau chiar gratuit'?
Ultima modificare: Luni, 29 Iulie 2024
Dapix, utilizator
Nu
Daca n-ati primit aparatura gratis, nu aveti ce sa platiti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abonament telefonie Tina22 Tina22 Buna ziua! Am un abonament de telefonie mobila pe 2 ani, mai am un an de zile. Pot renunta la abonament fara sa plătesc restul abonamentului pana la ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, În cazul în care am abonamentul pe firma si dupa ... Sanda Nicolăescu 52 Sanda Nicolăescu 52 Bună ziua, În cazul în care am abonamentul pe firma si dupa o perioada obtez sa mi transfer abonamentul pe persoana fizica trebuie sa aștept pana la ... (vezi toată discuția)
Renuntare contract operator telefonie mobila summerwinter summerwinter Buna ziua, sunt abonat la [EDITATA -incalca pct. 2.11 din Regulament] din 2007 si as dori sa renunt la abonament. Ultima prelungire de contract ... (vezi toată discuția)