Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua. Persoanele care se pensioneaza cf. art.19, ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua. Persoanele care se pensioneaza cf. art.19, litera ...

Buna ziua.
Persoanele care se pensioneaza cf. art.19, litera c) din HG181/2024-pot opta pentru continuarea activitatii in baza unui nou contract de munca (pot cumula pensia cu salariul)?
c) persoanelor care se vor pensiona ulterior datei de 1 ianuarie 2024, cu reducerea vârstei standard de pensionare, conform legii;
Da.