Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua.Sunt femeie si am 56 ani si 7 luni am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua.Sunt femeie si am 56 ani si 7 luni am vechime 22 ani ...

Buna ziua.Sunt femeie si am 56 ani si 7 luni am vechime 22 ani pot sa ies la pensie anticipata anul acesta .In ce conditii ? Va multumesc.
Luna si anul nasterii hotarasc data deschiderii drepturilpor la pensie de limita de varsta.
Pai se poate iesi anticipat la 57 ani?? Stiam ca la 58.
În mod obișnuit, la limită de vârstă, la 63 de ani iasă femeile la pensie, care nu se încadrează pentru pensionare anticipată.
Dapix, utilizator