Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua,se mai poate asigura la Casa se Sanatate pt ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua,se mai poate asigura la Casa se Sanatate pt concediu ...

Buna ziua,se mai poate asigura la Casa se Sanatate pt concediu de maternitate la valoarea maxima de 12 salarii minime brute?multumesc
Din 16.03.2023, baza de calcul al indemnizațiilor prevăzute de OUG 158/20045 se determină ca medie a veniturilor asigurate, înscrise în contractul de asigurare, din ultimele 6 luni din cele 12 luni din care se constituie stagiul de asigurare, până la limita a 3 salarii de bază minime brute pe țară garantate în plată.