avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1001 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna. Dacă lucrezi cu contract de muncă pe doar doua ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna. Dacă lucrezi cu contract de muncă pe doar doua luni respectiv ...

Buna.
Dacă lucrezi cu contract de muncă pe doar doua luni respectiv iulie si august nu ar trebui sa ai si asigurare medicala astea doua luni?
E real ca asigurarea e valabila inca trei luni de la expirarea contractului?si daca lucreaza doar doua luni?

Alte discuții în legătură

Concediu prenatal Simonamihai30 Simonamihai30 Sunt gravida si am 27 de saptamani de sarcina. Sunt in concediu medical. Am prelungit concediul deoarece aveam 90 de zile si am fost la comisie si voi mai avea ... (vezi toată discuția)
Asigurare in perioada concediului de crestere copil Andrea.otilia Andrea.otilia Buna ziua. Am nascut la inceputul lunii iunie. La sf lunii iulie, contractul meu de munca, inceteaza (perioada determinata). M.ar interesa daca in perioada ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna flori2009 flori2009 Lucrez in baza unui contract de munca temporar incheiat cu o agentie de recrutare din Bucuresti, detasat in Italia. Cum contractul meu expira in 09/08, am ... (vezi toată discuția)