Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Nu înțeleg de ce tot ceea ce citesc referitor la ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Nu înțeleg de ce tot ceea ce citesc referitor la pensie,fie ...

Nu înțeleg de ce tot ceea ce citesc referitor la pensie,fie că este comentat de un avocat,referitor la o lege emisă de Romania,sau chiar în cuprinsul legii, există confuzia creată de ,, spațiul comunitar EU ca apoi să se vorbească de ,,in afara granițelor României".
Care sant diferențele între a fi lucrat in România 19 ani,Israel 2 ani și SUA( cazul meu) , față de situația unuia ce a lucrat 19 ani în România,apoi alți 20 ani în EU ?
Mulțumesc de răspuns!
Referitor la stgaiu de cotizare , nu este nicio diferenta ...intrucat se totalizeaza perioadelor ... diferenta o da calculul pensiei respective .