Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Va rog, să-mi spuneți de ce cele 4 ore lucrate pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Va rog, să-mi spuneți de ce cele 4 ore lucrate pe lângă pensia ...

Va rog, să-mi spuneți de ce cele 4 ore lucrate pe lângă pensia de invaliditate gr. 3, nu se considera vechime, ținând cont ca persoana respectiva lucrează cu contract de munca și își plătește toate contribuțiile? Mulțumesc frumos!
Dar cine va dus in eroare, ca nu s-ar considera vechime in munca'?!
Munca prestata, in baza oricarui c.i.m., constituie vechime in munca ..la pensie se va cumula pentru punctaj , pensia cu salariul.