avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 848 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este obligatorie forma scrisa pentru cererea de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este obligatorie forma scrisa pentru cererea de concediu de odihna? ...

Este obligatorie forma scrisa pentru cererea de concediu de odihna?
Dorim sa implementam un program unde cererile de concediu sa vina spre aprobare pe e-mail.
Ce solutii folositi in acest sens si cum se poate dovedi ca angajatul a efectuat concediul de odihna in lipsa semnaturii?

Alte discuții în legătură

Cerere de concediu de odihna Alexandra Ion Alexandra Ion Buna ziua, sunt angajata de 2 ani la o firma si am o nedumerire legata de cererea de concediu de odihna, in sensul ca aceasta nu exista in forma scrisa! ... (vezi toată discuția)
Concediu odihna lumifatu lumifatu spuneti-mi va rog: in cazul in care am o problema de sanatate care apare dintr-o data (nu ma mai duc sa-mi iau medical deoarece la noi cei care isi iau ... (vezi toată discuția)
Concediu unombun unombun in ce situatie nu mi se poate aproba concediul de odihna?am programarea(colectiva) facuta din timp,cererea va fi scrisa cu 2 saptamini inainte;mai nou ni s-a ... (vezi toată discuția)