Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Pot face ceva impotriva unui mester care mi-a facut o ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Pot face ceva impotriva unui mester care mi-a facut o lucrare ...

Pot face ceva impotriva unui mester care mi-a facut o lucrare proasta, neconforma? Mentionez ca nu am nici contract nici factura...nimic... iar omul refuza sa vina sa remedieze problema, nici nu mai raspunde la telefon...
Se poate prin proces.
Neconformă cu ce? Nu aveți contract, nu sunt nici referințe. Astfel de lucrări se fac doar cu meșteri cu multe recomandări. Contrar, trebuie bine supravegheați
adriandimitriu, utilizator
E vorba de o baie cu dus walk-in. Suprafața dusului nu este neteda, rămâne o balta acolo.......cred ca e evident ca nu e neconform

adriandimitriu a scris:

Neconformă cu ce? Nu aveți contract, nu sunt nici referințe. Astfel de lucrări se fac doar cu meșteri cu multe recomandări. Contrar, trebuie bine supravegheați

Atât de evident încât nu e menționat nicăieri. Da, execuția nu e de calitate. Dar dacă nu ați stabilit de la început parametrii necesari (pantă, linearitate,..) nu poate fi vorba de neconformitate.
Nu cred ca se merita un proces în cazul dat.