Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Radiere notare CF
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Radiere notare CF

Buna ziua, conform Articolul 33
(1) Înscrierile și radierile efectuate în cărțile funciare nu pot fi rectificate decât pe baza hotărârii instanței judecătorești definitive și irevocabile sau pe cale amiabilă, în baza unei declarații date în formă autentică, de titularul tabular, respectiv de titular, în baza unei documentații cadastrale.
In cazul in care doresc radierea dintr-o carte funciara privind revendicare imobiliara, la ce se refera documetatia cadastrala?
Buna ziua, depinde ce doriti sa stergeti exact, in baza a ce document si care este situatia concreta. Un avocat va poaye sprijini in acest demers, solicitati o consultanta juridica.