Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua! Am lucrat in Austria in anul 2021 cu ctr. ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua! Am lucrat in Austria in anul 2021 cu ctr. munca ca ...

Buna ziua! Am lucrat in Austria in anul 2021 cu ctr. munca ca sofer pe tir la o firma austriaca, acum vreau sa ma angajez in tara si i-mi cere experinta ca sofer minim 6 ani, cum pot demonstra acel an de vechime din Austria viitorului angajator di Romania? Am ctr. de munca din Austria si am cerut zilele acestea firmei din Austria sa-mi elibereze o adeverinta pt perioada lucrata la ei. Este legal si valabil sa demonstrez viitorului angajator(pt.un loc de munca la stat) cu acestea dupa ce le traduc si legalizez si apostila pusa. Multumesc!
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ] /
Experienta profesionala de 6 ani nu face parte din conditiile de angajare. Poate fi o cerinta a firmei respective.