avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 907 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua ,va rog daca mă poate ajuta cineva în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua ,va rog daca mă poate ajuta cineva în următoarea ...

Bună ziua ,va rog daca mă poate ajuta cineva în următoarea situație ,am o vecină bătrână care a căzut și este imobilizată,are un băiat dar nu o îngrijește,vine rar și nu l intereseaza de mama lui,aceasta trăiește din mila vecinilor ,exista un cadru legal prin care poate fi constrâns băiatul ei s o îngrijească? Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Batrana dementa! ronaldo77 ronaldo77 Eu si sotul meu grijim pe mama lui care este pe pat.Sotul meu mai are o sora si un frate care este decedat si are doi copii,problema este ca apartamentul este ... (vezi toată discuția)
Șanse proces contract clauza intretinere didiana2013 didiana2013 Buna ziua, De vreo doi ani ingrijesc o vecina batrana.La inceput mi-a fost mila de ea apoi nu mai scăpam de ea.De cam un an ii plătim noi si ... (vezi toată discuția)
Locuinta, posesie anna_ema anna_ema buna ziua v-as ruga sa ma sfatuiti intr-o problema cu care ma confrunt in momentul de fata:in 2005 am cumparat o locuinta de la o persoana,s-au intocmit ... (vezi toată discuția)