avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accidente , bariera , vehicul
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accidente , bariera , vehicul

Bună ziua , astăzi dimineață când eram cu trotineta am trecut printr-o zonă cu bariere zona fiind deținută de un complex rezidențial, barierele respective trebuiesc mereu ridicate de către
portari apăsând pe un buton , nu au sistem automat și nici senzori , când am trecut bariera era deschisă , l am văzut pe paznic cum stătea de vorbă cu cineva și mă trezesc cu bariera peste fața , toată partea dreaptă umflată și vânătă , paznicul nu a avut nici o reacție . În situația asta pot da în judecată ? Au mai existat situații similare ? Există posibilitate de câștig ?
Ultima modificare: Miercuri, 31 Iulie 2024
Anonim987, utilizator
Initial solicitati certificat medico legal
Aveti dreptul sa formulati actiune impotruva administratorului barierei
Și un asemenea proces la ce sumă ar ajunge ?
Sumele se stabilesc în funcție de nr zile îngrijiri medicale,prejudiciul suferit,probele pe care le puteți administra pt a face dovada celor susținute.ztrebuia sa chemați salvarea acolo apelând 112 sa sunați la politie etcetc.daca ați plecat de acolo ,nu ați sesizat nimănui,nu ați corespondat imediat pe mail cu administratorul.parcarii /cladirii lucrurile se complica.pana la despăgubiri e cale lunga ..
Ultima modificare: Joi, 1 August 2024
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~