Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Implicatiile stabilirii sediului social al unei firme ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Implicatiile stabilirii sediului social al unei firme in apartamentul inchiriat firmei

Dețin un apartament pe care l-am închiriat către S.L S.R.L. Recent, am primit o solicitare din partea chiriașilor mei pentru a permite subînchirierea spațiului, deoarece aceștia doresc să stabilească sediul social al unei noi firme în acel spațiu.

Doresc sa înțeleg mai bine implicațiile legale ale acestei subînchirieri și in mod particular implicatiile acceptarii stabilirii sediului social al noii firme in apartamentul meu.

Multumesc!
Dacă permiteți chiriașului să subînchirieze, nu veți putea controla accesul în imobil. E mai simplu să faceți două contracte de închiriere câte unul pe fiecare firmă. Chiriașul poate fi de bună credință, însă în timp se pot petrece multe