Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, am un băiețel de 12 ani și va ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, am un băiețel de 12 ani și va călători singur ...

Bună ziua, am un băiețel de 12 ani și va călători singur cu avionul in Germania la Dusseldorf,la tatăl său care i- a cumpărat bilet de avion la compania aeriană Eurowings care au spus că poate călători singur!
Întrebare mea este ce acte ne sunt necesare deoarece eu sunt divorță de tatăl său și într-adevăr avem pe hotărârea de divorț custodie comuna...dar el nu are nici o procură de la mine?!
Va mulțumesc anticipat!
Este nevoie de acordul dv., vedeti conditiile companiei, ar trebui sa vi le fi comunicat tatal.
Liliana Gradinaru, Avocat