Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, sunt femeie, m-am născut în martie 1968, ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, sunt femeie, m-am născut în martie 1968, am 56 ...

Bună ziua, sunt femeie, m-am născut în martie 1968, am 56 ani, în septembrie o să am 40 ani la locul de muncă. Pot să cer pensia anticipată și ce penalizare o să primesc? Vă mulțumesc pentru răspuns.
Martie 1968 Octombrie 2031 63/7 35/0
-Limita de varsta la 58 ani si 7 luni.