Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara!M.am judecat cu frații pentru succesiunea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara!M.am judecat cu frații pentru succesiunea mamei ...

Bună seara!M.am judecat cu frații pentru succesiunea mamei mele,i.am castigat,dar din eroare materiala in loc sa scrie succesiunea defunctei numele mamei mele s.a scris numele la unul din fratii mei care sunt in viata,eu trebuie sa le platesc sulta compensatorie si mă intreb dacă este aceasta eraore materială mă poate afecta cumva?Și o alta intrebare ar fi pe hoatarea judecatoreasca definita nu am un termen de plată pentru sulta compensatorie,dar nu dispun in intregime de toata suma adica as mai avea nevoie de 40% din ceea ce trebiuie sa le platesc as putea plati in rate sau sa cer si cui sa cer o păsuire de 2 luni,avand in vedere că traim dintr.un singur salariu 3 persoane dintre care unul minor fiind .Multumesc anticipat pentru răspuns!
Dacă nu e trecut un termen ,,pasuire']puteți cere doar de la cel căruia ii datorați sulta,dacă e de acord.Daca nu e de acord va poate executa silit.Pt greseala din hotărâre se face îndreptare de eroare materiala tot în instanta..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Multumesc frumos!Am depus o cerere la registratura tribunalului( pentru eroarea materiala,dar nu eram sigur daca am procedat corect),mi.a spus sa astept raspunsul!Multă sănătate!