Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Bună ziua tuturor, Am nevoie de ajutorul vostru. ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Bună ziua tuturor, Am nevoie de ajutorul vostru. Știe cineva ...

Bună ziua tuturor,
Am nevoie de ajutorul vostru. Știe cineva care clinică sau cabinet de medicină muncii oferă adeverințe de inaptitudine? Am observat că nu toate cabinetele eliberează acest tip de adeverință și aș aprecia foarte mult orice recomandare.
Mulțumesc anticipat!
Maria.
Fisa de aptitudine se emite de catre medicul specialist de medicina muncii cu care firma angajatoare are incheiat contract de prestari servicii medicale.
Sunt aplicabile prevederile HG nr. 355/ 2007 cu modificarile si completarile ulterioare, privind supravegherea starii de sanatate a lucratorilor.